wtorek, 12 października 2021

W cieniu terapeutki - Anna Krystaszek

 "W CIENIU TERAPEUTKI" - Anna Krystaszek 

Dźgnięta nożem policjantka z Częstochowy ginie na służbie. Rozpoznała sprawcę, nie zdążyła jednak o tym nikomu powiedzieć. Od tamtej chwili minęło sześć lat, a zabójca wciąż nie został schwytany.


Również przed sześciu laty doszło do wypadku samochodowego, w którym zginęli mąż i syn Magdy, psychoterapeutki. Długo nie mogła się pozbierać po tej tragedii. Próbowała popełnić samobójstwo. Teraz odbudowuje swoje życie i znów prowadzi terapię. Jednym z jej pacjentów jest Adam – młody człowiek, który chce się uporać z traumami dzieciństwa i dręczącymi go demonami przeszłości.


Któregoś dnia pod domem terapeutki zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety… Jak się okazuje, to jedna z jej pacjentek. Kim jest zabójca?

- opis Wydawcy 

Anna Krystaszek to terapeutka z dużym doświadczeniem w prowadzeniu różnych terapii m.in. terapii grupowych i terapii uzależnień. Z wykształcenia jest pedagogiem i socjoterapeutką, a od niedawna także pisarką. "W cieniu terapeutki" to jej debiut literacki, w którym jak sama wspomina, starała się skupić głównie na psychologicznych portretach swoich bohaterów. 

"W cieniu terapeutki" to książka z pełną gamą bohaterów, którym autorka stara się poświęcić maksimum czasu i uwagi. Większość z postaci ma szansę na opowiedzenie fragmentów fabuły ze swojej perspektywy co jest oczywiście zawsze dużym plusem w thrillerach psychologicznych. Fabuła książki zaczyna się prologiem, w którym poznajemy Kamilę - policjantkę z Częstochowy, która w celu usprawnienia prowadzonego śledztwa udaje się w mało spokojną, żeby nie powiedzieć ponurą część miasta, gdzie zostaje zaatakowana. Kamila prowadziła sprawę śmiertelnego wypadku, w którym zginęli mąż i syn Magdy. Następnie akcja przeskakuje o kilka lat w przód i poznajemy terapeutkę Magdę Różycką oraz jej pacjenta Kubę. Pewnego dnia pod domem Magdy zostaje znalezione ciało kobiety, która jak się okazuje była jedną z pacjentek naszej bohaterki. 

Jako czytelnik nie jestem uprzedzona do debiutów literackich, mało tego gdyby wydawcy wprost nie podawali wzmianki o tym fakcie na okładce to w większości przypadków nawet bym się nie doszukiwała tych informacji. W przypadku książki "W cieniu terapeutki" Anny Krystaszek zaciekawił mnie opis i okładka, zdecydowałam, że przeczytam, bo akurat miałam ochotę na powieść pełną tajemnic. Nie zawiodłam się na tym tytule, ale też nie oczekiwałam zbyt wiele. Bardzo lubię gdy w książkach jest dużo tajemnic, które kawałek po kawałku wychodzą na światło dzienne i książka Anny Krystaszek jest najlepszym przykładem takiego tytułu. W tej pozycji mamy wielu bohaterów, którzy skrywają jeszcze więcej tajemnic i to połączenie sprawia, że czytelnik bardzo szybko angażuje się w fabułę. Jesteśmy ciekawi nie tylko zakończenia, ale także powiązań między poszczególnymi bohaterami. 

Książka Anny Krystaszek to pełny tajemnic i niedomówień thriller, który czyta się szybko i z zaangażowaniem. Autorka nie szczędzi w swojej książce wulgaryzmów, ani drastycznych opisów, ale tych fragmentów nie jest na tyle dużo, aby przytłoczyć czytelnika. Poza tym cała książka jest napisana w fajny i wciągający sposób, proste, nieskomplikowane zdania, bez zbędnych metafor i porównań. 

Sięgnijcie po "W cieniu terapeutki" jeśli zainteresowała Was moja opinia oraz jesteście spragnieni nierozwiązanych spraw z przeszłości. 


Wydawca - Wydawnictwo Muza 
Data wydania - 6.10.2021
Liczba stron - 352 


Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Muza! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz