niedziela, 9 lipca 2023

Córka z Kuby - Soraya Lane

 "CÓRKA Z KUBY" - Soraya Lane 

Hawana, rok 1950.

Jako córka jednej z najbogatszych rodzin na Kubie, uważana za najpiękniejszą dziewczynę w stolicy, Esmeralda wie, jak ważne jest, by dobrze wyszła za mąż. Ale kiedy ojciec wyjeżdża służbowo do Londynu i zabiera ją ze sobą, dziewczyna zakochuje się bez pamięci w młodym kupcu o imieniu Christopher. Londyn, czasy współczesne.

Claudia odbudowuje swoje życie. Pomaga jej w tym pasja do przywracania dawnej świetności niekochanym domom. Kiedy jednak matka prosi ją o pomoc w odkryciu historii babki, budzi się w niej ciekawość. Jedyną wskazówką wiodąca w przeszłość jest herb należący do rodziny Diazów, niegdyś jednej z najbogatszych dynastii na Kubie. Pod wpływem impulsu Claudia rezerwuje bilet do Hawany, mając w głębi serca pewność, że uda jej się odkryć prawdziwe dzieje swojej rodziny. 
- opis Wydawcy 

"Córka z Kuby" to druga książka w serii Utracone Córki autorstwa Sorayii Lane. Pierwsza, którą miałam okazję czytać, czyli "Córka z Włoch" zrobiła na mnie ogromne wrażenie. W związku z powyższym nie mogłam odmówić sobie lektury "Córki z Kuby". 

Na początku warto zaznaczyć, że nie ma potrzeby czytania książek z serii Utracone Córki w kolejności wydania ich. Bez problemu odnajdziecie się w fabule "Córki z Kuby" nawet bez znajomości treści "Córki z Włoch". 

Podobnie jak w poprzedniej książce Sorayii Lane tak i w "Córce z Kuby" fabuła powieści toczy się dwutorowo. W czasach teraźniejszych, bliższych czytelnikowi poznajemy młodą kobietę — Claudię, która niedawno zrezygnowała z pracy etatowej i zajęła się remontowaniem, odnawianiem i sprzedażą mieszkań. Nie najlepiej układa się w życiu prywatnym, ponieważ mimo iż jest singielką to nadal zastanawia się, czy wciąż żywi jakieś uczucia do byłego partnera. Gdy trafia ona na pamiątki po swojej zmarłej babci postanawia odkryć rodzinną tajemnicę. Ślady prowadzą ją na Kubę.. Drugą oś czasu stanowią lata pięćdziesiąte zeszłego wieku. W stolicy Kuby - Hawanie jako najstarsza córka dorasta Esmeralda. Dziewczyna pochodzi z bardzo bogatej rodziny, a jej ojciec pewnego dnia zabiera ją do Londynu, aby reprezentowała rodzinę przy jego boku w interesach. W ten sposób Esmeralda poznaje pewnego mężczyznę i rodzi się między nimi zakazane uczucie. 

Moim zdaniem fabuła "Córki z Kuby" jest odrobinę mniej interesująca niż "Córki z Włoch". Odnoszę wrażenie, iż pierwsza część z serii Utracone Córki bardziej mnie zaintrygowała i z większym zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów. W przypadku "Córki z Kuby" zabrakło mi rozbudowania akcji, gdyż już w trakcie lektury zauważyłam, że fabuła tej książki jest zbyt prosta. Nie oznacza to jednak, że "Córka z Kuby" nie podobała mi się. Była to pozycja dobra, poprawna, przy której miło spędziłam czas. Jednakże gdy porównuję ją do "Córki z Włoch" to moim faworytem pozostaje pierwsza część z serii. Mimo upływu czasu lepiej pamiętam jej fabułę niż drugiej części. Warto jednak zaznaczyć, że w "Córce z Kuby" autorka przemyca czytelnikowi wiedzę dotyczącą Kuby, jej historii i polityki, która ukształtowała obecną sytuację w tym kraju. 

"Córka z Kuby" jest dobrą książką jeśli poszukujecie w książkach odrobiny wytchnienia i czystej rozrywki. Liczę, że gdy dacie szansę serii Utracone Córki nie będziecie zawiedzeni.



Wydawca - Wydawnictwo Albatros 
Data wydania - 14.06.2023
Liczba stron - 351
Cykl - Utracone córki [2] 

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Albatros! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz