piątek, 24 kwietnia 2015

Liebster Blog Award

Liebster Blog Award! 


Zacznijmy od początku ;) Do zrobienie tego postu nominowała mnie Blanka z bloga Biblioteczka Blanki za co naprawdę serdecznie dziękuję. 
Słów kilka o Liebster Blog Award : 
~ Jest to forma zdobycia nowych czytelników przez blogi o małej liczbie obserwatorów. Akcja polega w  skrócie na tym, że odpowiada się na pytania od osoby, która Cię nominowała a następnie Ty układasz swoje pytania i nominujesz kolejnych bloggerów :) 

Zaczynamy! 

1. Jak wyobrażasz sobie swoje życie za 20 lat?
* Jejku 20 lat to bardzo dużo czasu. Prawdę mówiąc chyba nie mam żadnych planów, które wybiegałyby tak daleko w przyszłość. Wiadomo, że wiele rzeczy i spraw sobie planuję, ale nie aż z takim wyprzedzeniem. Cóż skoro jednak muszę odpowiedzieć na takie pytanie to myślę że za 20 lat chciałabym być już po skończonych studiach - to po pierwsze, a po drugie - mieć w miarę dobrą pracę, spokojne życie, mieć bardzo dużo czasu na czytanie <3 Ogólnie rzecz biorąc chciałabym być szczęśliwa :) 

2. Jaki kraj chcesz odwiedzić najbardziej?
* Ogólnie to nie zbyt lubię podróżować. Każdy  dłuższy wyjazd to dla mnie jakaś masakra. Nie za dobrze czuję się w samolotach, autokarach itp. Lecz po głębszym namyślę myślę, że bardzo chciałam lecieć do Hiszpanii, konkretnie do Barcelony. 

3. Do jakiego książkowego świata chciałabyś/chciałbyś się przenieść?
* Hmm świata książkowego.. Odpowiedź jest oczywistą oczywistością! Wiadomo, że do świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Bardzo chciałabym zwiedzić ulicę Pokątną, wioskę 

Hogsmeade i Hogwart <3 


4. Wolisz, gdy za oknem świeci słońce, czy pada śnieg?
* Jestem z natury osobą, która woli zimę, jesień, deszcz, śnieg i zawieruchę od słońca, lata, wiosny, plaży itp. więc wolę gdy sypie śnieg. 

5. Bez czego nie wyobrażasz sobie dnia?
* Jako książkoholik powinnam odpowiedzieć, że nie wyobrażam sobie dnia beż czytania, ale tak do końca nie jest w moim przypadku. Jako, że jestem obecnie uczennicą klasy 1 technikum o mega trudnym i wymagającym kierunku to nie zawsze mam czas na to, aby spokojnie spędzić czas z książką. Czasami jest tak, że nie czytam przez 2-3 dni, bo najpierw są lekcje, nauka a wieczorem jestem tak padnięta, że najzwyczajniej nie mam siły. Ale herbatę piję codziennie. Myślę, że można to zaliczyć jako coś bez czego nie wyobrażam sobie dnia. 

6. Wiążesz swoją przyszłość z książkami? (Chociaż w minimalnym stopniu :) )
* Wiążę w takim znaczeniu, że myślę, że nadal będę je czytać - myślę, że to się nigdy nie zmieni. Jednak wydaje mi się, że w pytaniu bardziej chodzi o sferę zawodową to z przykrością muszę odpowiedzieć, że raczej nie. Mam inne plany na drogę zawodową i wydaje mi się, że ciężko byłoby mi pogodzić w jednej pracy te 2 rzeczy. 

7. Czy jest jakaś książka, która całkowicie zmieniła Twój światopogląd?
* Książką, która ogólnie mnie zmieniła jest seria o Harrym Potterze, bo to dzięki J.K. Rowling zaczęłam nałogowo czytać i odkryłam ile radość daje czytanie. Jeżeli chodzi o powieść, która zmieniłaby mój światopogląd to.. nie będę tutaj czarować - chyba jeszcze na taką książkę nie trafiłam. 

8. Podążasz za obecnymi trendami? (Modowymi, książkowymi, obojętnie jakimi :P)
* Jako blogerka książkowa staram się być na bieżącą z nowościami wydawniczymi, ale to nie oznacza, że czytam je wszystkie. ( Nie dałabym rady )

9. Jeśli słyszysz o ekranizacji książki, chcesz ją najpierw przeczytać, czy wcześniej obejrzeć film?
* Bardzo rzadko oglądam filmy, w ogóle jakiekolwiek. Lecz chyba bardziej zależałoby mi na tym aby najpierw przeczytać powieść.

10. Czego najbardziej się boisz?
* Przyszłość. Tego, że osoba, którą kocham kiedyś odejdzie. 

11. Jaka jest książka, którą możesz polecić każdemu?
* Każdemu.. to byłoby ciężko bo każdy ma innym gust. 

6 komentarzy:

 1. Ciekawe odpowiedzi :) Do jakiego technikum chodzisz? :D
  myslamipisane.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe odpowiedzi.Chyba żadna osoba nie może być całkiem na bieżąco z nowościami wydawniczymi.To raczej niewykonalne,skoro ma się jeszcze inne obowiązki i przyjemności ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedź na pytanie 10 - też się tego boje... :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe odpowiedzi! Jeśli pytania sprawiły Ci jakikolwiek problem to bardzo przepraszam, ale totalnie nie miałam pomysłu :(
  http://biblioteczka-blanki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń