sobota, 2 listopada 2019

PS Kocham Cię na zawsze - Cecelia Ahern

"PS KOCHAM CIĘ NA ZAWSZE" - Cecelia Ahern 


Akcja „PS Kocham Cię na zawsze” rozpoczyna się siedem lat po śmierci Gerry’ego. Jego żona Holly Kennedy poukładała swoje życie na nowo. Ma stabilną pracę i zamierza zamieszkać ze swoim nowym partnerem, Gabrielem. Ciara, siostra Holly, namawia ją do udziału w podcaście, w którym miałaby opowiedzieć o swoich doświadczeniach po śmierci Gerry’ego i o listach, które jej zostawił. Ta jednak obawia się powrotu do traumatycznych wydarzeń, które zostawiła już za sobą…
- opis Wydawcy 

Wiele osób na pewno kojarzy książkę "PS Kocham Cię" Cecelii Ahern, opinia na którą własnie natrafiliście będzie o kontynuacji tego klasowego już hitu. Historia Holly i Garry'ego jest szereoko znana  wśród miłośników literatury kobiecej czy obyczajowej. Nawet gdy ktoś nie miał okazji do jej przeczytania to może kojarzyć bohaterów z cudownego filmu z 2007 roku o tym samym tytule. Jestem przekonana, że wiadomość o kontynuacji "PS kocham cię" ucieszyła niejedno czytelnicze serducho. 

Z twórczością Ceceli Ahern po raz pierwszy spotkałam się przy lekturze Love, Rosie i całkowicie przepadłam. Pamiętam, że tamta książka wywróciła mój świat na kilka dobrych miesięcy, do dziś ją pamiętam, a to nie zdarza się zbyt często, abym po kilku latach kojarzyła fabułę powieści. Na pewno jest wielu z Was, tych którzy nie czytali "PS Kocham Cię" i zastanawia się czy możecie przeczytać kontynuację bez znajomości części pierwszej. W moim przekonaniu możecie sięgnąć po "PS Kocham Cię na zawsze" bez skrupulatnej lektury poprzedniej książki. Jednak warto byłoby na przykład obejrzeć ekranizację "PS kocham Cię", ale zaznajomić się z recenzjami tej pierwszej. Bo choć w kontynuacji autorka skupiła się na nowych bohaterach to tło historii nadal stanowią losy Holly i Garrego. 

"PS Kocham Cię na zawsze" opowiada o grupie umierających osób, którzy przygotowując się na swoją ostatnią drogę pragną pozostawić coś dla swoich bliskich. Zaintrygowani historią Holly i Garrego chcą, aby ich śmierć była choć odrobinę mniej bolesna dla ich rodzin. Zbierają się w grupę wsparcia i bardzo chcą, aby dołączyła do nich właśnie Holly. Pragną, aby opowiedziała im o swojej przeszłości, o listach od Garrego, swoich emocjach i uczuciach. Holly początkowo nie chce babrać się w przeszłości, która ta wiele ją kosztowała, ale z czasem zaczyna widzieć w tym przedsięwzięciu szansę dla samej siebie. 

"PS Kocham Cię na zawsze" to piękna kontynuacji "Ps Kocham Cię". W moim odczuciu nie jest to książka pisana dla pieniędzy, zbyt nudna i przegadana. Jest ona pełna emocji, które tkwią w ludziach na różnych etapach ich życia. Wydaje mi się, że każdy jest w stanie odnaleźć w tej powieści coś dla siebie. Fani "PS kocham cię" mają szansę na "odnowienie znajomości" z Holly, poznanie jej obecnego życia. Ci, którzy po raz pierwszy spotykają się z cyklem Ceceli Ahern mogą przeżyć bardzo emocjonującą i trudną historię. 

"PS Kocham Cię na zawsze" jest powieścią godną uwagi i zainteresowania fanów literatury kobiecej i obyczajowej. 


Wydawca - Wydawnictwo Akurat 
Data wydania - 16.10.2019 
Cykl - PS kocham Cię [2]
Liczba stron - 448 Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Akurat! 

1 komentarz:

  1. Wielkie podziękowania dla tego wspaniałego człowieka o imieniu Dr. Agbazara, wielki rzucający, który przywraca radość z pomocy w przywróceniu mojego kochanka, który oderwał się ode mnie cztery miesiące temu, ale teraz, z pomocą dr. Agbazara, wielka miłość, rzuca zaklęcia. Dzięki mu. Możesz również poprosić go o pomoc, gdy będziesz go potrzebować w trudnych czasach: ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp ( +2348104102662 )

    OdpowiedzUsuń