czwartek, 11 maja 2017

Recenzja - "Ufać zbyt mocno"

"UFAĆ ZBYT MOCNO" - Jadwiga Czajkowska "Blanka ciężko pracowała na sukces, o którym inni mogą tylko pomarzyć. Na fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce, bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych, co jest możliwe tylko wtedy, gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski − przyciąga wyłącznie facetów, którzy chcą pasożytować na niej finansowo. Z każdym dniem Blanka utwierdza się w przekonaniu, że inne kobiety mają szczęście − złapały zaradnych finansowo mężów, nie muszą pracować i walczyć o przetrwanie w dżungli życia.
Pewnego dnia jednak pojawia się Marcel i marzenia Blanki się spełniają. W końcu i ona może rzucić pracę i wieść życie krezuski. Ale czy warto bezgranicznie zaufać mężczyźnie i oprzeć się na nim jak na filarze, który nigdy nie skruszeje?
Wciągająca opowieść o kobiecie, której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem. "

- źródło: opis Wydawcy


Jaką rolę w dzisiejszym świecie odgrywa kobieta? Kim jest w związku? - Partnerką czy podporządkowaną mężowi posługaczką? Jaka powinna być kobieta w XXI wieku? Czy wypada jej zarabiać pieniądze i brać udział w wyścigu szczurów w wielkich korporacjach? Czy kobieta i kariera mogą iść ze sobą w parze? I w końcu jak pogodzić długo wyczekiwany awans z życiem prywatnym? 

 Blanka - bohaterka książki Jadwigi Czajkowskiej to mocno stąpająca po ziemi kobieta sukcesu. Wysokie stanowisko, prestiż i pieniądze jednak nie dają jej szczęścia. Uważa ona, iż byłoby jej lepiej u boku zaradnego męża - wtedy nie musiałby martwić się sprawami zawodowymi, a wolny czas pwięcałaby rodzinie. Nietuzinkowa postawa, prawda? Zazwyczaj kobiety myślą odwrotnie. Chciałby wyrwać się spod domowej pościeli i wyruszyć na podbój wielkiego miasta

"Ufać zbyt mocno" to przykład literatury obyczajowej, przeznaczonej głównie dla kobiet. Książka Jadwigi Czajkowskiej świetnie wpasowuje się w ramkę takiej powieści. Tematyka jest kobieca i bardzo intrygująca. Na pewno zapewni czytelniczkom rozrywkę na kilka godzin. Jest miła, ciepła, a nawet lekko melancholijna - wszystko to sprawia, iż "Ufać zbyt mocno" czyta się jednym tchem. Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny i prosty w odbiorze. Język jaki występuje w powieści jest można powiedzieć melodyjny. Ogólnie mówiąc książka jest bardzo urocza i świetnie się ją czyta. 

Jeśli szukacie czegoś kobiecego, na jeden wieczór to "Ufać zbyt mocno" jest świetnym rozwiązaniem. Książka jest nie dużych rozmiarów, bardzo wciąga do swojego świata i na pewno będzie fajną rozrywką. Polecam! 


Wydawca - Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
Data wydania - 21.02.2017 
Liczba stron - 472 


Za egz. książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka! 
 

1 komentarz:

  1. Takie lekkie powieści, na jeden wieczór pozwalają oderwać się od codzienności. Ja bardzo chętnie dowiem się jak potoczyło się życie Blanki :)

    OdpowiedzUsuń