niedziela, 21 maja 2017

Pierworodna - Tosca Lee

"PIERWORODNA" - TOSCA LEE 


"Nagle, w jednej chwili, powraca cała przeszłość Audry. Wymazane na jej własne życzenie wspomnienia zostały jej zwrócone. Wreszcie Audra wie, dlaczego to zrobiła – by uratować córeczkę.
Teraz musi znaleźć swojego największego wroga, Historyka, i położyć kres trwającej od wieków wojnie między Potomkami a Dziedzicami – raz na zawsze. Ale najpierw musi uratować swojego męża Lukę, który jest więziony przez Dziedziców. Nie jest to proste, a sprawy komplikują się dodatkowo, ponieważ Audra działa poza prawem. Nie ułatwia zadania także fakt, że kobieta zmaga się z rosnącą potęga swej mocy i jej bolesnymi skutkami ubocznymi.
Kiedy podła zdrada krzyżuje jej plany, Audra nie wie, komu ufać. Z pomocą mnicha heretyka, sprawdzonych przyjaciół i hakera Błazna szuka sposobu, aby pokonać Dziedziców i uratować pozostałych Potomków. Ostateczna konfrontacja z zaskakującym i nieubłaganym obrotem spraw będzie śmiertelnie niebezpiecznym sprawdzianem mocy Audry.
Czy okaże się wystarczająco silna? "

 - źródło - opis Wydawcy 

 Pamiętacie pełną emocji, intryg i zwrotów akcji książkę "Potomkowie" ? Dziś przedstawiam Wam drugą część tej niezwykle interesującej serii. Przed Wami - "Pierworodna" autorstwa Tosca Lee. 

W pierwszym tomie cyklu o Krwawej Hrabinie dowiedzieliśmy się bardzo wiele rzeczy z życia Audry Ellison. Książka skończyła się w bardzo ciekawym i zaskakującym momencie. Dzięki temu nie mogłam przeboleć tego, iż muszę czekać na premierę drugiego tomu. Na szczęście czas ten szybko minął i ciekawość moja i innych czytelników nie była wystawiona na zbyt dużą próbę. 

"Pierworodną" przeczytałam w zaskakująco szybkim tempie, co zresztą jest nawet zrozumiałe patrząc na ilość akcji, które rozgrywają się na kartach tej pozycji. Podobnie jak pierwsza część, tak i ta jest niesamowicie wciągającą powieścią dla młodzieży. Mimo to nie dyskwalifikowałabym jej tylko ze względu na docelowy wiek odbiorców. "Potomkowie" i "Pierworodna" są bardzo inteligentnymi książkami, które posiadają wyrazistych bohaterów. Dzięki temu czytelnik może zatracić się w świat przedstawiony bez żadnych wyrzutów sumienia.  

Jeśli tak jak ja byliście zachwyceni pierwszą częścią tego cyklu to koniecznie sięgnijcie po kolejny. Moim zdaniem naprawdę warto. W porównaniu do "Potomków" w "Pierworodnej" jest dużo więcej zwrotów akcji i cała fabuła pędzi w zawrotnym tempie. Autorka już w pierwszym tomie pokazała, że potrafi bawić się czytelnikiem i jego emocjami. Podobnie postąpiła w przypadku najnowszej książki. W tych powieściach nie ma miejsca na ciszę, spokój i oddech wytchnienia. Tutaj cały czas jest pościg, ukrywanie, podróże i kłamstwa. Z każdą stroną coraz więcej tych ostatnich wychodzi na światło dzienne a nasi bohaterowie muszą krok po kroku odkrywać zatajone elementy układanki. Reasumując podczas czytania "Pierworodnej" nuda nikomu nie grozi. 

W drugim tomie rozwija się nie tylko moc Audry, ale również jej miłość do najbliższych jej osób. Dziewczyna dzielnie walczy z wrogami i poniekąd również ze swoją mocą, którą musi okiełznać. Nic z tego nie jest proste i łatwo przyjść ne może, jednak nagroda jaka czeka na dziewczynę jest warta poświęcenia. Cieszę się, że autorka znalazła trochę miejsca w swojej powieści na miłość oraz, że tak pięknie poprowadziła znajomość głównych bohaterów. Bardzo jestem z tego powodu szczęśliwa, ponieważ uważam, iż te fragmenty przesączone emocjami były świetnym antidotum na cały czas pędzącą akcję. 

Myślę, że warto sięgnąć zarówno po "Potomków" jak i "Pierworodną", ponieważ są naprawdę fajnymi książkami. Podczas lektury można wyciągnąć kilka istotnych wniosków, które mogą nas nie tylko bawić i umilać czas, ale także czegoś nauczyć.Polecam. Wydawca - Wydawnictwo IUVI 
Cykl - Piętno Krwawej Hrabiny [II] 
Data wydania - 26. 04. 2017 
Liczba stron - 360 


Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz