wtorek, 25 lipca 2017

Kłamca i Szpieg - Rebecca Stead

Kłamca i Szpieg - Rebecca Stead 


"Gdy Georges wprowadza się do bloku na Brooklynie, poznaje Safera odludka, wielbiciela kawy i szpiega. Georges dobrze się czuje w towarzystwie ciut ekscentrycznej rodziny Safera. Zapomina przy nich o kłopotach: że tata stracił pracę, musieli się przeprowadzić, a mama zaczęła brać dodatkowe dyżury w szpitalu. W szkole też nie jest łatwo Georges znalazł się na celowniku Dallasa, specjalisty od wyszukiwania u innych słabych miejsc.
Pierwsza misja szpiegowska? Tropienie tajemniczego Iksa. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co nie, i co to wszystko jest za gra.
A w co gra ON sam?" 
- źródło - Opis Wydawcy 


Pamiętacie pełną charyzmatycznych postaci książkę Całkiem Obcy Człowiek ?
Jej autorka - Rebecca Stead powraca w kolejnej powieści młodzieżowej - "Kłamca i Szpieg".

Georges jest nowy na osiedlu, gdzie niedawno musiał przeprowadzić się wraz z rodzicami. W domu jest trudno wytrzymać, kiedy rodzice mają problemy, ale starają się, aby dziecku niczego nie brakowało. Robią wszystko, żeby najmłodszy nie odczuł kłopotów, które napierają na jego rodzinę. Niestety dzieci rozumieją o wiele więcej niż nam - dorosłym mogłoby się wydawać. Georges ma więc niestabilną sytuacje w domu, na podwórku oraz w szkole. Wszędzie gdzie nie spojrzeć jakieś problemy. Pewnego dnia udaje się na spotkanie tajemniczego klubu szpiegowskiego, a tam poznaje Safera. Robi on piorunujące wrażenie na chłopcu, który postanawia dołączyć do Klubu i zostać szpiegiem. Najnowsza misja dotyczy Iksa, który prawdopodobnie knuje coś niedobrego.


"Kłamca i szpieg" to fascynująca przygoda, dla młodszych czytelników oraz dla młodzieży. Rebecca Stead kolejny raz otwiera przed czytelnikiem emocjonujący świat nastolatków, którzy mimo przeciwności losu starają się nie nudzić. 
Książka napisana jest w sposób bardzo lekki i przyjemny dla młodego odbiorcy -  bez zbędnych opisów przyrody czy sfery uczuciowej bohaterów. Tutaj wszystko jest krótko, zwięźle i na temat. Podczas czytania nie raz, nie dwa będziemy śmiać się i rozpływać nad znakomitą puentą bohaterów. Dialogi między nimi również są bardzo zabawne oraz z lekką nutą sarkazmu. 

Mogę zapewnić, że w najnowszej powieści autorki nie zabraknie dobrego humoru, świetnych postaci oraz zabawy płynącej z lektury. "Kłamca i szpieg" będzie dobrym wyborem dla nastoletnich czytelników. Myślę, że ta powieść na pewno zainteresuje nie jedną młodą i strapioną duszyczkę. Wydawca - Wydawnictwo IUVI 
Data wydania - 10. 05. 2017 
Liczba stron - 208

Za egz. książki bardzo dziękuję Wydawnictwu IUVI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz