wtorek, 9 lipca 2019

Twoje fotografie - Tammy Robinson

"TWOJE FOTOGRAFIE" - Tammy Robinson W dniu swoich dwudziestych ósmych urodzin Ava dowiaduje się o wznowie raka, z którym walczyła trzy lata wcześniej. Lekarze nie pozostawiają nadziei: dziewczyna ma przed sobą jakiś rok życia. Ava nie zamierza jednak pozwolić chorobie decydować o tym, jak przeżyje ostatnie cenne miesiące – pragnie urządzić swój wymarzony ślub. Jest tylko jeden mały problem. Brak pana młodego.

Ava nie ma też zbyt wiele pieniędzy, a przede wszystkim czasu… Lecz to wszystko jest bez znaczenia. Zorganizuje wesele dla siebie samej.
Gdy przyjaciele i rodzina mobilizują się, by pomóc jej spełnić ostatnie marzenie i zorganizować przyjęcie wszech czasów, w sprawę angażują się media i wieść o Avie rozchodzi się po całym kraju. Lecz plany dziewczyny nieco się komplikują. Nagle do głosu dochodzą uczucia, z którymi zdążyła się już pożegnać. Teraz musi zdecydować, czy wystarczy jej odwagi, by pokochać, a potem sił, by się pożegnać.

- opis Wydawcy 

"Twoje fotografie" to jedna z tych książek, o których myślimy jeszcze długo po zakończeniu lektury. Jednocześnie to taki typ powieści gdzie podczas czytania wiemy, że książka ta 'zabije' nas emocjonalnie, a mimo to czytamy dalej. "Twoje fotografie" to pozycja jakiej już dawno nie miałam w swoich rękach, a na długo pozostanie w mojej pamięci. 

Jak czytamy w opisie Ava jest śmiertelnie chora, nawrót bardzo groźnej choroby na nowo rozwala uporządkowany świat kobiety. Jednak ona nie chce się poddać, chce walczyć o swoje największe marzenie - wymarzony ślub. Największy problem jest jednak w tym, że brakuje Pana Młodego.. Podczas szalonych i burzliwych przygotowań do wesela Ava poznaje Jamesa. Czy pojawi się miedzy nimi miłość? Czy w ogóle Ava ma prawo do tego, aby wiązać się z kimś kogo niedługo straci na zawsze?  Te pytania choć na pozór wydaja się prozaiczne i każdy udzieli odpowiedzi twierdzącej to jednak są pełne wątpliwości i sprzeczności jak cała książka Tammy Robinson. 

"Twoje fotografie" to książka, nad którą trzeba się chwilę zatrzymać, zastanowić się podczas czytania wiele razy, układać różne scenariusze i wczuwać się w rolę bohaterów. To ostatnie udało mi bez problemów. W każdy z nas kiedyś umrze, wielu otrzyma taką samą diagnozę jak Ava. Myślę jednak, że to tylko tak łatwo się mówi. Tak naprawdę nie mamy pojęcia jak zachowamy się w takiej czy innej sytuacji dopóki ona nas nie odnajdzie. Ava to młoda kobieta, którą spotkało duże nieszczęście, wyrok, niesprawiedliwość losu. Z faktem śmierci nie ma sensu dyskutować, a jednak ludzie od wieków to robią - myślą, planują, próbują wyprzeć ten fakt ze swojej świadomości. 

Ava jest silną bohaterką, która chce osiągnąć zamierzony cel - wyjść za mąż, mieć piękny ślub z białą suknią i organami, wybawić się na własnym weselu wśród rodziny i znajomych. Marzenie prawie każdej młodej kobiety. Jednak Ava ma bardzo mało czasu, ponieważ śmiertelna choroba każdego dnia przypomina o sobie. Bardzo polubiłam tę postać, choć podejrzewałam, że nie powinnam, bo na końcu książki mi pęknąć serce. Mimo wszystko zżyłam się z Avą, jej przyjaciółmi, Jamesem i wszystkimi, którzy starali się pomóc jej w przygotowaniu tak szalonego planu. 

"Twoje fotografie" Tammy Robinson to powieść tragiczna, piękna, zabawna, dają do myślenia. Podczas jej lektury miałam kilka chwil na zastanowienie się nad swoim własnym życiem, czy byłabym tak odważna jak Ava? Czy może w obliczu takiej wiadomość kompletnie bym się załamała? Polecam Wam tę książkę serdecznie - czytajcie i jednocześnie pomyślcie o tym jak dużo szczęścia spotkało Was w życiu. 


Wydawca - Wydawnictwo IUVI 
data Wydania -15.05.2019 
Liczba stron - 328


Za egz. książki bardzo dziękuję Wydawnictwu IUVI!

1 komentarz:

  1. Ja wciąż wspominam tę lekturę! Twórczość Tammy naprawdę chwyta za serducho, aż nie mogę doczekać się jej kolejnych powieści!

    OdpowiedzUsuń