wtorek, 26 maja 2020

Rozmowy z psychopatami - Christopher Berry-Dee

"ROZMOWY Z PSYCHOPATAMI" - Christopher Berry-Dee


Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach – w tym osławionymi seryjnymi zabójcami – i odkrył, że okazywany przez nich brak wyrzutów sumienia jest często jeszcze bardziej przerażający od popełnionych zbrodni.
- opis Wydawcy Niedawno miałam okazję przedstawić Wam książkę "Rozmowy z seryjnymi mordercami", a teraz dzięki uprzejmości wydawnictwa mogłam przeczytać "Rozmowy z psychopatami". Jak tylko zauważyłam tę pozycję w zapowiedziach od razu wiedziałam, że muszę ją mieć. Poprzednia książka autora była niezwykle genialna i dobrze mi się ją czytało. Nie inaczej było w przypadku "Rozmów z psychopatami". 


"Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów" to spis najmroczniejszych i niebezpiecznych przestępstw. Jak sam autor pisze we wstępie "jest to podróż, która pozwoli czytelnikom odwiedzić najgłębsze otchłanie umysłu psychopatów i bestii". Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, pierwsze z nich dotyczą ogólnej wiedzy na temat psychopatii, przestępców, różnic pomiędzy bestią a psychopatą oraz między innymi listy cech, jakimi wyróżniają się tego typu przestępcy. Następne rozdziały poświęcone są osobnym przypadkom osób, o których możemy mówić - psychopaci. Są to oczywiście seryjni mordercy, którzy mają na swoim koncie wiele ludzkich istnień. Autor skupia się między innymi na Haroldzie Shipmanie czy Michaelu B. Ross. Każdy przypadek opisany jest w dość dokładny sposób, zaczynając od dzieciństwa, poprzez problemy wieku młodzieńczego, aż do pierwszego morderstwa. Mimo, iż na kartach książki pada wiele dat i cyfr oraz nazw to nie czułam się przytłoczona nadmiarem informacji. Christopher Bery-Dee  z niezwykłą płynnością i oddaniem dla szczegółów opisuje praktyki jakich dopuszczali się opisani mordercy. 

Podobnie jak w przypadku pierwszej książki autora, mylący pozostaje tytuł. "Rozmowy z psychopatami" nie zawierają jako takich dialogów, wywiadów z opisywanymi osobami. Christopher Berry-Dee jest sławnym kryminologiem, który wielokrotnie odwiedzał skazanych za najcięższe przestępstwa. Zarówno "Rozmowy  sesyjnymi mordercami" jak i "Rozmowy z psychopatami" są głęboką analizą tych wizyt i dzięki temu książki te są bardzo prawdziwe, ale jednocześnie proste w odbiorze dla typowego czytelnika, który nie posiada specjalistycznej wiedzy. Tytuł książki jest odrobię mylący, ale wydaje mi się, że gdy już przebrnie się przez tę lekturę to można wiele wybaczyć autorowi. 

"Rozmowy z psychopatami" jest ciekawą pozycją dla spragnionych wiedzy z  zakresu seryjnych morderstw, przestępców, a także podłoża psychologicznego psychopatii. Książka choć dokładna i skrupulatnie opisująca temat jest bardzo prosta i przejrzysta dla czytelnika. Bardzo polecam dla tych z Was, którzy są spragnieni wiedzy i krwi. 


Wydawca - Wydawnictwo Czarna Owca 
Data wydania - 15.04.2020
Liczba stron - 288Za egzemplarz książki pięknie dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza