środa, 13 maja 2020

Seryjni Mordercy - Michelle Kaminsky

"SERYJNI MORDERCY" - Michelle Kaminsky 


Torturowali, gwałcili, mordowali. Ich czyny budzą odrazę. W społecznej świadomości uchodzą za przykład tego, jak zły może być człowiek. Jednak w seryjnych mordercach jest też coś, co nas intryguje. Jakie mają IQ? Kim najczęściej są z zawodu? Według jakiego klucza wybierają ofiary?
Prowadzą podwójne życie i tej jego dziedziny pomiędzy morderstwami nie ukrywają przed otoczeniem. Wśród przyjaciół i sąsiadów uchodzą zazwyczaj za kulturalnych, miłych ludzi.
Autorka odsłania najciemniejszą stronę ludzkiej natury. Odziera z tajemnicy Anioły Śmierci i Czarne Wdowy. W gęstwinie ciekawostek i nieznanych dotąd faktów stara się udzielić odpowiedzi na pytania o to, jak rodzi się morderca, jak wybiera swoje ofiary, dlaczego przez tak długi czas zostaje niezauważony, i wreszcie – czy możemy go w porę rozpoznać.
- opis Wydawcy 

Jeśli lubicie tajemnicze i niebezpieczne umysły, jesteście fanami seriali kryminalnych to myślę, że dobrze trafiliście. 

Książka "Seryjni Mordercy" autorstwa Michelle Kaminsky jest podzielona na 6 rozdziałów, a każdy z nich składa się z pytań i odpowiedzi. Moim zdaniem największym fenomenem tej pozycji jest właśnie jej forma. Krótkie pytania i odpowiedzi zajmujące nie więcej niż 3 strony. Dzięki temu książkę czyta się z wielkim zaciekawieniem i w szybkim tempie. 

Rozdziały, które znajdziemy w "Seryjnych mordercach" to między innymi "Zacznijmy od podstaw" gdzie poznajemy odpowiedzi na takie pytania jak w jaki sposób najczęściej zabijają mordercy, czy większość seryjnych morderców jest formalnie niepoczytalna?. W innym rozdziale zatytułowanym "Najsłynniejsi seryjni mordercy" bliżej przyjrzymy się konkretnym sylwetkom morderców jak na przykład Ted Bundy, Kemper czy dusiciel z Bostonu. Jest także rozdział poświęcony seryjnym zabójczyniom, ponieważ jak się okazuje kobiety również mają swoje za uszami. Autorka w sposób bardzo prosty, ale konkretny i rzetelny odpowiada na dane pytania. 

Dzięki książce "Seryjni mordercy" możemy w ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu, dowiedzieć się czegoś nowego. Myślę, że jest to dobra pozycja do zgłębiania tematu typowo hobbistycznie, dzięki której poznamy wiele ciekawostek. Zarówno styl pisania autorki jak i forma w jakiej otrzymujemy książkę sprawia, że czyta się ją dobrze i bardzo szybko.  

Jeśli interesują Was tematy odnośnie zabójców, sposobu ich działania, konkretnych (głośnych) spraw kryminalnych to myślę, że "Seryjni Mordercy" Michelle Kaminsky mogą Wam przypaść do gustu. 


Wydawca - Wydawnictwo MUZA 
Data wydania - 6.05.2020
Liczba stron - 368

Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu MUZA

1 komentarz:

  1. Mam i bardzo się z tego cieszę, bo uwielbiam taką tematykę!

    OdpowiedzUsuń