czwartek, 16 marca 2017

Recenzja - Akuszer Bogów

"AKUSZER BOGÓW" - Aneta Jadowska 


Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej.
Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło.

Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje?

Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł. 


"Akuszer Bogów" to druga (długo wyczekiwana przeze mnie) część z serii Anety Jadowskiej opowiadająca o przygodach Nikity. Recenzję pierwszej części - "Dziewczyny z dzielnicy cudów" możecie przeczytać tu . 

Aneta Jadowska nie próżnuje. Od początku wciąga czytelnika w świat pełen przygód, ale też pełen niebezpieczeństw. Już po pierwszym rozdziale zauważamy, iż "Akuszer Bogów" będzie czymś niezwykłym oraz, że zapewni nam rozrywkę na wiele godzin. Energia i magia, które emanują od książki można dostrzec już po okładce. Oprawa graficzna książki jest wprost cudowna i bardzo cieszy oko czytelnika. Godne uwagi i zainteresowania są też ilustracje wewnątrz książki, który autorką jest Magdalena Babińska. Podobnie jak przy pierwszej części tak i tutaj rysunki stanowią świetne uzupełnienie treści książki .

Kolejny raz wyprawiamy się wraz z Nikitą w podróż pełną przygód. Tym razem czeka na nas przepiękna Norwegia. Co tam się wydarzy? Jak to wszystko wpłynie na życie Nikity? Czy dziewczyny w końcu dowie się prawdy o swoim pochodzeniu? Czy znajdzie kogoś na kim będzie mogła polegać? Na te pytania odpowiedź odnajdziemy w cudownej scenerii Wysp Północy. Krajobraz Norwegii cieszy oko czytelnika do tego stopnia, iż czasami można pozazdrościć Nikicie przygód. Na jej drodze czeka wiele dziwnych i niebezpiecznych stworzeń, a z nimi na pewno nie chcielibyśmy się zadawać. Piękna przyroda i fantastyczne zwierzęta czy to jest dobry pomysł na fabułę książki? - jak najbardziej. Doskonale wie o tym Aneta Jadowska, która zabiera czytelników właśnie w takie magiczne miejsce. 

Jeśli chodzi o oprawę literacką książki to autorka stanęła na wysokości zadania i utrzymała poziom z pierwszej części. "Akuszer Bogów" to po prostu świetna kontynuacja serii, z którą chętnie zostałabym na dłużej. Styl pisania autorki jest lekki i bardzo przyjemny. Choć książka należy do gatunku literatury fantastycznej bardzo łatwo jest się w niej odnaleźć. Magia przeplata się z realizmem dzięki czemu całość jest przystępna dla odbiorcy. 

Aneta Jadowska stworzyła bardzo fajną serię fantastyczną, która z tomu na tom zdaje się być coraz lepsza. Nie ma na co czekać - trzeba czytać i czekać na kolejną część. Polecam. 


Wydawnictwo - SQN 
Data wydania - 15.03.2017 
Liczba stron - 384 Za egz. książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu SQN  

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz