poniedziałek, 13 marca 2017

Recenzja - Dzisiaj rozmawiamy o Pani

"DZISIAJ ROZMAWIAMY O PANI" - Agnieszka Nabrdalik 

Recenzja PRZEDPREMIEROWA - PREMIERA KSIĄŻKI 16 MARCA 2017

Monika Gawlińska, Alicja Kapuścińska, Wacława Myśliwska, Karolina Niedenthal, Jolanta Pawlik, Anna Religa, Wiesława Starska… Były i są żonami, matkami, kochankami, powiernicami i gospodyniami… Przez całe życie z wyboru stały w cieniu sławnych mężów. Czy aby na pewno? Czy są szczęśliwe? Czują się spełnione jako kobiety, uczone, artystki?

 "Dzisiaj rozmawiamy o Pani" to zbiór wywiadów, które przeprowadziła i spisała Agnieszka Nabrdalik. Na pytania autorki odpowiadają kobiety, których los bardzo mocno doświadczył, lecz także dał im szanse na życie u boku sławnych i kochających mężczyzn.


Każda z kobiet, które zdecydowały się na wywiad jest lub była żoną mężczyzny, którego nazwisko na zawsze wpisało się w serca Polaków.  Przez wiele lat były one ostoją i pocieszeniem dla swoich mężów. Często stawały się inspiracją do sztuki, muzyki oraz pracy naukowej. Niektóre z nich musiały się już niestety pożegnać z ukochanym mężem, ale nadal są oni blisko ich serc. Anna Religia nadal używa telefonu zmarłego profesora, ponieważ jego rzadki dźwięk wywołuje w niej znak życia od męża - jakby on sam się odzywał. To jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas czytania "Dzisiaj rozmawiamy o Pani". 

Wszystkie Panie, o których czytamy w książce Agnieszki Nabrdalik są pełnymi życia i pasji kobietami. Choć wydaje się, że żyją w cieniu swoich mężczyzn to nie do końca jest to prawdą. Same mają hobby, pasje, pracują i uczą się każdego dnia na nowo odkrywać świat. Często opiekują się dziećmi, domem czy ogrodem, a innym razem zamieniają się w specjalistów od  PR swoich mężów. To one sprawiają, że mężczyźni po długim dniu pracy, zmęczeni i zestresowani odnajdują w domu ciepło i miłość, których tak brakuje w ciągu dnia. 

Wiele z tych kobiet od dawna prowadzi swoje życie zawodowe nie bacząc na szum, który otacza ich mężów. Robią one własną karierę w świecie literackim czy naukowym. Sławny mąż nie musi być przeszkodą w dążeniu do własnych planów i realizacji ambicji. Każda kobieta ma do tego prawo, a dobry mężczyzna u boku może tylko ją motywować do łamania kolejnych barier. 

Dzięki książce Agnieszki Nabrdalik możemy dowiedzieć się kim są żony sławnych mężczyzn. Jakie mają pasje, pracę, jak wygląda ich codzienne życie. Jakie jest ich miejsce u boku męża? Jak one same widzą swoich partnerów? Jaki mają stosunek do fanów, którzy otaczają ich ukochanych? One znają swoich mężów najlepiej i od samego początku. Widziały ich wzloty i upadki, jak same mówią tylko w ich ramionach mężczyzna mógł być naprawdę sobą. 

"Dzisiaj rozmawiamy o Pani" to świetny hołd dla wszystkich żon, które stoją za swoimi mężczyznami. Nie od dziś wiadomo, iż to kobieta jest największą motywacją dla partnera. Książka Agnieszki Nabrdalik bardzo przystępnie pokazuje wszystkie mankamenty życia u boku sławnego męża. Wywiady zawarte w książce są szczere, przyjemne i niesamowicie ciepłe - tak jak kobiety, które ich udzielały. Serdecznie polecam! 


Wydawnictwo - Literackie
Data Wydania -16.03.2017 
Liczba stron - 250 


Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Literackie   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz