wtorek, 12 maja 2015

Konkurs z Próbą Żelaza

OGŁASZAM KONKURS! 


Po raz pierwszy na moim blogu mam przyjemność przeprowadzić konkurs książkowy z "Próbą Żelaza" pierwszą częścią cyklu Magisterium autorstwa Cassandry Clare & Holly Black w roli głównej.  

Moją recenzję tej książki możecie znaleźć tu ;=) 

Regulamin konkursu : 
 1. Fundatorem nagrody w postaci egzemplarza książki "Próba Żelaza" jest Wydawnictwo Albatros. 
 2. Organizatorem konkursu jestem ja, czyli Sophie Salvatore, właścicielka bloga "Książkomania czyli recenzje Sophie". 
 3. Konkurs trwa od 12.05.2015 do 22.05.2015 do północy. 
 4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24.05.2015 na moim profilu na FB O książkach ( zachęcam do śledzenia!) 
 5. W konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby mające adres korespondencyjne na terenie Polski. 
 6. Organizatorka konkursu nie odpowiada za zagubienie paczki przez Pocztę Polską ( lub jakiekolwiek inne szkody). 
 7. Warunkiem jest poinformowanie innych osób o konkursie. Można to zrobić na dwa sposoby : opublikowanie postu na FB i udostępnieniu go publicznie swoim znajomym lub wklejenie baneru konkursowego ( zdjęcie widoczne poniżej) na swojego bloga wraz z funkcją automatycznego przekierowywania do miejsca konkursu. 
 8. Miło będzie jeśli zaobserwujecie bloga i profil na FB, ale nie jest to wymóg konieczny. 
 9. Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na wykorzystanie swojej odpowiedzi na pytanie konkursowe i swoich danych ( imię i nazwisko lub nick)  do publikacji  w poście na FB ( o ile oczywiście wygrasz ;-) ) 
 10. Do osoby, która wygrał wyślę osobny e-mail z informacją i prośbą o dane do wysyłki.
 11. Każdą wiadomość trzeba podpisać ( imieniem i nazwiskiem, nickiem, skrótami )
 12. W komentarzu pod tym postem ( WAŻNE nie zapomnijcie o podaniu adresu e-mail!!) lub w e-mailu do :  recenzje-sophie@o2.pl wkleicie link do miejsca gdzie opublikowaliście informacje o konkursie i odpowiedź na pytanie konkursowe : 
Wyobraź sobie, że masz przeprowadzić sprawdzian umiejętności do szkoły magii dla pierwszaków. Jakiej próbie ich poddasz? 

Gorąco liczę na Waszą kreatywność i ciekawe pomysły. 


Baner konkursowy


13 komentarzy:

 1. Swój egzemplarz mam, więc życzę wszystkim powodzenia :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie wezmę udział, zgłoszę się mailem jak tylko wymyślę jakąś kreatywną odpowiedź. XD
  http://biblioteczka-blanki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok ;=) Czekam na wiadomość, bo jak na razie nie ma żadnego odzewu niestety ;/

   Usuń
 3. Poddałbym ich próbie znajomości mikstur oraz składników. Musieliby w lesie znaleźć odpowiednie rośliny, a następnie zrobić z nich mikstury, które mieliby napisane na kartce.

  E-mail: seba-cz99@wp.pl
  Baner - http://zaczytanywksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyszłych pierwszorocznych uczniaków poddałabym próbie czytania. Umiejętności na pozór banalnej, przez wszystkich znanej i wykorzystywanej. Ich zadanie natomiast nie kończyłoby się na głośnej lekturze przedstawionego tekstu. Musieliby odnaleźć między nim słowa-klucze, odczytać je między wierszami, za pomocą wyobraźni przeobrazić te kilka zdań w coś zupełnie innego, coś prawie namacalnego w głowach słuchaczy. Moim zdaniem to jest prawdziwa magia. Magia słowa. :)

  E-mail: nettelimo@gmail.com
  Baner: http://limobooks.blogspot.com/p/wasze-blogi.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiadomo że jako pierwszaki nie mieliby żadnych umiejętność magicznych, ponieważ dopiero zaczynają naukę dlatego byłby to test na szybkość i spryt. Zrobiłabym mały tor przeszkód z zagadkami i zadaniami które wymagałaby trochę myślenia i wiedzy ogólnej jak np. kto jest największym magiem szkoły albo znaleźć najlepsze rozwiązanie na szybkie dotarcie do danego miejsca. Dopiero po wykonaniu zadania lub otrzymaniu dobrej odpowiedzi dostaje się podpowiedź gdzie znajduje się kolejna zagadka. Wszyscy , którzy dostaną się do mety zostają absolwentami. Oczywiście, wszyscy którzy chcą się dostać do szkoły dostają wcześniej podręczniki które powinni przyswoić do zaliczenia tego toru przeszkód. Dzięki temu nożna sprawdzić zaangażowanie i chęć do nauki przyszłych absolwentów.

  dagmara.michalska@buziaczek.pl
  Udostępniłam na FB jako DagMich Jan

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkich do udziału zachęcam i życzę powodzenia, bo nagroda zacna :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też z chęcią wezmę udział :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już wysyłam odpowiedź na email :D

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej :)
  e-mail: mateuszmazur@spoko.pl
  opublikowałem post na fb :https://www.facebook.com/profile.php?id=100009246504988
  Ja podałbym ich próbie miłości.W tych czasach ludzi kierują się chęcią zysku i często potrafią poświęcić nawet życie innych by zdobyć pieniądze.Osoby które chcą zostać czarodziejami muszą być dobre i pomagać ludziom.Dlatego próba ta polegała by postawić przy nich rzecz która pragną ponad życie oraz nowo narodzone dziecko.Musieli by dokonać wyboru.Czy wolą aby dostać własne szczęście czy ocalić życie innej nieznanej im osoby. Ten pierwszak który wybrałaby życie dziecka mógłby zostać prawdziwym czarodziejem bo w życiu powinniśmy nie tylko dbać o własne szczęście ale także innych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fragment przemowy koordynatora do spraw magicznych i tych nie, szkoleń, chochlików, beznadziejnych rymów, zażaleń, rozkojarzeń, bałaganu, błędów ortograficznych, testów i tym podobnych bzdur. [834 rok nowej, magicznej ery, gdzieś w okolicach dawnych terenów Europy]

  Drogi chłopcze, droga dziewczynko
  wkraczacie do świata, z którego drogi powrotu za życia już nie będzie Wam dane odnaleźć!
  Wasze przepełnione magią serce dziś przed nami odkryjecie i wielu WAŻNYCH wyborów się podejmiecie. Kończąc jednak te rymowanie, czas nadszedł na zadania wykonanie.
  Zasad jest jednak kilka.
  ZASADA PIERWSZA, jednak wciąż nie najważniejsza.
  Drogi są dwie, mimo, że inne do jednego celu prowadzą..
  Obie poprawne, Wasze umysły bez względu na wybór wciąż będą jednakowoż sprawne. Serca posłuchajcie i w tę drogę chadzajcie, którą ono wskaże, bowiem ono najlepiej Wam rozkaże.
  ZASADSA DRUGA, już bez rymowania i Waszych uszu katowania dla lepszego ich rozumowania.
  Parę drzwi niemalże jednakowych na tym dziedzińcu zobaczycie. Żaden podjęty przez Wasz wybór po przekroczeniu ich progu Was nie dyskwalifikuje. Być może postawieni zostaniecie przez najtrudniejszymi wyborami w Waszym życiu? Nie spotkają Was jedynie pytania zadawane przez najróżniejsze stworzenia magicznego świata, które ujarzmić bądź przekonać do ich zadania będziecie musieli, czekają Was również zadania praktyczne, równie trudne co te teoretyczne! Sercem czy rozumem się pokierujecie? Po której stronie staniecie? Pomoc, przyjaźń, magia, nadzieja, nowych krain podbijanie? Co dla Was najważniejsze? Jakim instynktem zostaniecie pokierowani? […]
  ZASADA TRZECIA
  Każdy zakręt nową trudność oznacza. Ilość przeszkód pokonana również będzie punktowana! Gdy poddać się zechcecie głośno w swój róg zadmiecie!
  ZASADA CZWARTA
  Wszyscy jesteście już naszymi uczniami. To NIE jest test na zdawanie!
  ZASADA PIĄTA i ku uciesze Waszej jak mniemam ostatnia
  Bądźcie sobą, nie udawajcie. By uprawiać magię w naszej szkole musicie nam swoje charaktery ukazać, a my Wam w zamian wiedzę odpowiednią za nie przekazać.
  Jesteście młodzi, nie bójcie się, przygoda życia się wasza rozpoczyna i tolerancja na me rymy zaczyna! Wielkich czarodziei widzę pośród Was,
  Niech więc testu nadejdzie czas! DO drzwi ruszcie, różdżki przyszykujcie, sobą bądźcie i w szkole Magii dobrze się czujcie!

  shatterme@onet.pl
  opublikowane na facebooku - https://www.facebook.com/pages/Dziewczyna-z-ksi%C4%85%C5%BCkami/302328663205170?fref=ts

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpowiedź na pytanie konkursowe przesłałam na maila!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak mógłby wyglądać sprawdzian umiejętności dla uczniów szkoły magii? Dobra pytanie. Sądzę, że przede wszystkim brane byłyby pod uwagę predyspozycje.
  Tak więc jednym słowem, uczniowie musza udowodnić, że są warci wstąpienia w szeregi elitarnej placówki. Są zobowiązani zaliczyć szereg trudnych zadań.
  Jeden: Przejście podziemnego labiryntu – w całkowitej ciemności, gdzie zmysły wariują i stają się nieprzydatne. Słyszysz dziwne odgłosy, czujesz lepkie macki oraz zimne oddechy, w ustach masz metaliczny posmak. Twoją jedyną pomocą może być magia, którą musisz rozbudzić.
  Dwa: Iluzja czy rzeczywistość? Polegając na swojej magicznej intuicji, musisz odróżnić prawdę od kłamstwa. Czy od zawsze miałaś blond włosy? Czy ten chłopak w czerwonej koszuli naprawdę jest twoim przyjacielem? Te latające stworzenia są częścią ludzkiego czy wyczarowanego świata? Nie daj się zwieść. Intuicja to jeden z najważniejszych elementów magicznych, a jej rozwój będzie twoim priorytetem.
  Trzy: musisz się skupić. To zadanie polega na użyciu magii, gdy z każdej strony jesteś rozpraszana i atakowana. Jakiś potworek gryzie cie w nogę, obok twojej głowy przelatują ostre przedmioty, ktoś rzuca na ciebie zaklęcia, a ty musisz to wszystko zignorowac i czarowac. A jak wiemy, żle wykonane zaklęcie to poważne konsekwencje.
  Cztery: nie poddawaj się. Nie ważne co sie dzieje, niech sie pali, niech sie wali, ale nie można sie poddać. Trzeba wierzyć we własne możliwości, bo to polowa sukcesu. Po co nam magia, jsli nie będziemy jej mogli zaufać i w pełni powierzyc jej naszego życia. Tak więc ostatnią próbą jest ułożenie swojego życia na szali smierci i głęboka wiara w to, że przezyjemy, bo ufamy.
  Szkoła magii to poważna szkoła, o twardych zasadach i wysokim poziomie. Nie każdy sie do niej dostanie, ale trzeba być wytrwałym i próbować.

  email: ola291998@wp.pl
  baner: https://www.facebook.com/profile.php?id=100004229057006

  OdpowiedzUsuń