niedziela, 28 czerwca 2015

Recenzja :" Co, jeśli?"

"CO, JEŚLI.. " - Rebecca Donovan Wydawca - Wydawnictwo Feeria Young 

Rok wydania - 2015 

Liczba stron - 390 Cal nigdy nie zapomniał o Nicole, przyjaciółce z dzieciństwa, która kilka lat temu zniknęła z jego życia. nic dziwnego więc, że doznaje szoku, gdy widzi ją w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasteczka. 
Tylko, że to nie jest Nicole... 
Wygląda zupełnie jak ona, ale zachowuje się inaczej. Nicole była nieśmiała i bojaźliwa, a Nyelle zaraża pasją życia i zwariowanymi pomysłami. Cal jest nią zafascynowany, a jednocześnie bardzo chce dowiedzieć się, co się właściwie stało i ... czy ona to ona. 

Rebecca Donovan.. czy ktoś jeszcze jej nie zna? A nawet jeśli nie to lepiej niech się nie przyznaje. Z każdą kolejną książką tej autorki jestem coraz bardziej oczarowana jej stylem pisania a przede wszystkim wspaniałymi pomysłami, które wykorzystuje w swoich powieściach. Po wzruszającej serii "Oddechy" nadszedł czas na "Co, jeśli.." czyli książkę, która nie ma nic wspólnego z poprzednią serią, ale jest równie dobra i wciągająca. 


Co, jeśli Rebecca Donovan pisze zbyt dobrze...? 

Cal, Nicole, Richelle i Rea - paczka przyjaciół z dzieciństwa, która kiedyś była nierozłączna. Każda z tych postaci była lub jest inna. Każda ma odmienne plany i marzenia a mimo to sprzed laty potrafili się przyjaźnić. Jak więc doszło do tego, że tak zgrana niegdyś grupa z biegiem czasu rozpadła się? Każda z tych osób w pewnym momencie poszła swoją drogą. Tak naprawdę do dziś tylko Cal i Rea wciąż się kolegują, a Nicole i Richelle poszły swoją drogą. 

Teraz, dwa lata po maturze Cal Logan przypadkowo spotyka w kawiarni dawną przyjaciółkę a zarazem pierwszą miłość - Nicole Bentley. Jednak dziewczyna choć oszałamiająco podobna do Nicole wcale nią nie jest. Młoda dama przedstawia się Calowi jako Nyelle Preston i okazuje się zupełnie inna niż Nicole. Cóż, po takim spotkaniu nic nie może być takie jak dawniej.. 

Gdy tylko przeczytałam opis "Co, jeśli.." od razu zapaliła mi się lampka w głowie a mną samą zaczęła kierować chęć przeczytania kolejnej z książek R. Donovan. Tak już czasami jest, że widzimy okładkę jakiejś książki, czytamy opis i mimowolnie wiemy, że to będzie udana lektura. Tak było ze mną w przypadku powieści "Co, jeśli..?". 

To, że Rebecca Donovan potrafi niesamowicie pisać i kreuje fantastyczne postacie to już wiem od czasu serii "Oddechy". Jednak jej kolejna książka pod tytułem "Co, jeśli" zawiera w sobie więcej niż jej poprzedniczki. Ona poza miłością, przyjaźnią i oddaniem ma w sobie wielką tajemnicę. Autorka tak sprawnie i wykwintnie poprowadziła fabułę, że aż do samego końca czytelnik pozostaje w niewiedzy co do tożsamości Nyelle i jej przeszłości. 

Bohaterowie tej powieści są jak te roślinki w rękach autorki, która sprawuje nad nim pieczę, chroni je a także pozwala aby wyrosły na dorodne krzewy. Tak właśnie dzieje się na kartach "Co, jeśli" gdzie R. Donovan stworzyła swoich bohaterów od podszewki. Każda z  postaci w tej książce to niesamowita osoba, która przeżywa swoje wzloty i upadki, a my czytelnicy możemy z łatwością obserwować ich poczynania. Autorka po raz kolejny pokazała swoją niezwykłą umiejętność kreowania bohaterów, z którymi możemy się utożsamić. 

"Co, jeśli.." to przede wszystkim opowieść o przyjaźni i miłości, która może trwać bardzo długo a zakończyć ją może tylko śmierć. Książka niesamowicie wciąga już od pierwszej i wprost nie pozwala, aby się od niej oderwać. Cóż, w moim przekonaniu "Co, jeśli.." to kolejna fascynująca powieść Donovan


Za egz. książki "Co, jeśli.." dziękuję Wydawnictwu Feeria Young! 


3 komentarze:

 1. Muszę w końcu dokończyć część pierwszą i nadrobić całą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio przeczytałam "Powód by oddychać" i o mamuś ja chcę kolejne tomy już teraz zaraz, a skoro "Co jeśli..." jest lepsze to muszę ją niedługo zdobyć! :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award ;) http://gabxreadsbooks.blogspot.com/2015/06/liebster-blog-award-1.html

  OdpowiedzUsuń