czwartek, 31 sierpnia 2017

Czekam na ciebie

"CZEKAM NA CIEBIE" - Lisa Scottoline
Christine Nilsson i jej mąż Marcus nie mogą mieć dzieci. Spośród różnych możliwości decydują się na bank spermy. 

Gdy Christine zachodzi w wymarzoną ciążę, pewnego dnia w wiadomościach rozpoznaje dawcę, którego pamięta ze zdjęć. Niejaki Zachary Jeffcoat został oskarżony o zabójstwo trzech pielęgniarek. 
Kobieta musi wiedzieć, czy biologiczny ojciec jej dziecka był zdolny do morderstwa. Czy jest nim Zachary? Mimo sprzeciwu męża Christine podejmuje własne śledztwo, mające na celu oczyszczenie Zachary’ego z zarzutów. Albo przekonanie się o jego winie. Będzie musiała stawić czoło swoim największym lękom i narazi na szwank własne małżeństwo. Ale dopnie swego – pozna prawdę. 
- opis Wydawcy Lisa Scottoline to moje odkrycie tego miesiąca. Słyszałam już wcześniej o tej autorce, ale dopiero za sprawą premiery jej najnowszej książki czyli "Czekam na Ciebie" zdecydowałam się bliżej poznać jej styl. Jak już możecie się domyślić - nie zawiodłam się, a wręcz przeciwnie Lisa Scottoline oczarowała mnie podobnie jak kiedyś Diane Chamberlain. 


"Czekam na Ciebie" to historia Christine i Marcusa, którzy skorzystali z banku nasienia. Podczas oczekiwania na szczęśliwe rozwiązanie okazuje się, że ich dawca może być bardzo groźnym przestępcą. Christine nie daje za wygraną i robi wszystko, aby dowiedzieć się prawdy, nawet na własną rękę - co budzi przeciw jej męża. Kobieta zagłębia się w historię domniemanego mordercy oraz jego ofiar. Wraz z  jego adwokatem prowadzi śledztwo, które ma na celu odtworzenie ostatnich chwil z życia ofiar zabójstwa, a tym samym udowodnienie, że osadzony w więzieniu mężczyzna może być niewinny. Czy uda się jej odnaleźć dowody świadczące na korzyść Zacharego? Życie prywatne Christine również  nie układa się najlepiej odkąd ta zaangażowała się w sprawę potrójnego morderstwa - działając tym samym wbrew woli Marcusa. 


Powieść Lisy Scottoline jest obszerna, zagmatwana i pełna powiązanych ze sobą wątków. Pierwsze co się nasuwa w trakcie czytania jest to element śledztwa, które prowadzi Christine. Ona troszeczkę bawi się w detektywa, ponieważ formalnie nie ma do tego żadnego przygotowania, a jedynie dużo zaangażowania. Za wszelką cenę stara się dowiedzieć czy jej dawca - biologiczny ojciec dziecka jest seryjnym mordercą. To jest główny cel jaki jej przyświeca  i coś co napędza tę kobietę do działa. Pojawia się również wątek dziedziczenia cech rodziców przez dzieci. Czy to, że ojciec biologiczny być może przejawia skłonności sadystyczne prowadzące nawet do morderstwa będzie miało jakiś wpływ na dziecko. Ten wątek budzi w książce wiele kontrowersji i rodzi kłótnie pomiędzy małżonkami. Przez to też czytelnik sam zaczyna zastanawiać się co on zrobiłby na miejscu bohaterów i jakiego wyboru by dokonał. Lisa Scottoline bardzo dokładnie też przedstawia sposób działania klinik, które zajmują się sztucznym zapłodnieniem oraz banków nasienia. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak wyglądają procedury, zasady rekrutacji oraz wywiad z mężczyzną, który chce zostać dawcą nasienia. Myślę, że twórczość Lisy Scottoline spodoba się przede wszystkim fanom literatury obyczajowej i kobiecej. Historia ta jest bardzo ciekawa i bardzo dobrze rozbudowana. Widać, że autorka ma duże doświadczenie w kreowaniu fabuły, ponieważ udało się jej bez problemu rozwiązać wszystkie wątki. Ponadto książka jest bardzo emocjonująca, momentami budząca kontrowersje, a także pełna sekretów i tajemnic. Autorka do ostatniej stron trzyma czytelnika w napięciu i dopiero wtedy odkrywa wszystkie karty. Jednym słowem Lisa Scottoline przyciąga, zaskakuje i intryguje. Mimo, iż to pierwsza książka Lisy Scottoline jaką przeczytałam, mogę z czystym sumieniem Wam ją polecić. Nie tylko najnowszą powieść - "Czekam na Ciebie", ale też ogólnie twórczość autorki. Mam wielką nadzieję, że jeśli jeszcze nie znacie Lisy Scottoline to bardzo szybko sięgniecie po którąś z jej książek. Ta pisarka ma duży talent i wielki potencjał jeśli chodzi o kreowanie fabuły i bohaterów. Jestem pewna, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i już czekam z niecierpliwością na kolejną powieść. 
Wydawca - Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
Data wydania - 13.07.2017 
Liczba stron - 502 


Za egz. książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka. 

2 komentarze:

  1. Szczerze po przeczytaniu opisu wydawcy pomyślałam, ze nie widzę sensu w śledztwie, które ma przeprowadzić ta dziewczyna. Ma męża, będzie mieć dziecko niech się cieszy i tego nie niszczy a nie szuka dziury w całym. Jakoś mnie ta pozycja nie zachęca.
    http://justboooks.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaczęłam to czytać, ale jakoś mi nie idzie... jestem na 37 stronie, może jeszcze się lektura rozkręci :)

    OdpowiedzUsuń