niedziela, 6 sierpnia 2017

Milion Odsłon Tash

"MILION ODSŁON TASH" - Kathryn Ormsbee


RECENZJA PRZEDPREMIEROWA!


Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego książek i plakaty.


Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie „Anny Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy „Nieszczęśliwe rodziny”.

Pewnego dnia Tash nie może uwierzyć własnym oczom: liczba subskrybentów jej kanału na YouTubie rośnie w błyskawicznym tempie. I zaczyna się: GIF-y, fanarty, szaleństwo na Twitterze, ciągły przyrost followersów… Pisze do niej nawet Thom Causer, jeden z najseksowniejszych youtuberów, prosząc o numer telefonu, bo chce ją lepiej poznać. Nominacja do najważniejszej nagrody vlogerów staje się dla niej ukoronowaniem ciężkiej pracy.

Jednak wraz z rosnącą liczbą odsłon swojego kanału dziewczyna poznaje też samą siebie. Czy znajdzie odwagę na miłość w realu? Czy razem z przyjaciółmi udźwignie ciężar sławy?- opis Wydawcy 


Tash to dziewczyna taka jak ja czy Ty. Kocha czytać książki, prowadzi bloga, kanał na YouTube, profile na Facebook'u czy innych mediach. Obce są jej zabawy do białego rana i tułanie się ze znajomymi po mieście. Tash swój czas poświęca temu co lubi - książkom i swojemu amatorskiemu serialowi na podstawie powieści Tołstoja pt. "Anna Karenina". To ostatnie jest bardzo zaciekawiające i mnie osobiście bardziej przekonało do sięgnięcia po tę książkę. "Anna Karenina" jak wiadomo jest jednym z najsławniejszych dzieł literatury światowej, a Tash jest nastolatką. Przyjęło się, że młodzież (nawet ta czytająca) stroni od powieści należących do tak zwanych klasyków, jednakże bohaterka "Milion odsłon Tash" należy do mniejszości. Fajnie i cieszę, że z jednej strony otrzymujemy typową dziewczynę fangirl, a z drugiej miłośniczkę Tołstoja. Być może dla Was, podobnie jak dla mnie będzie to rzecz która zaważy o tym czy sięgniecie po książkę Kathryn Ormsbee czy też nie. 


"Milion odsłon Tash" z założenia jest książką "na czasie". Opowiada historię typowej fangirl (jakich wiele obecnie), która poświęca swój czas na książki i autorski serial. Na przykładzie głównej bohaterki możemy obserwować jak działa popularność w internecie. Tash ciężko pracowała na swój sukces, a on przyszedł do niej nagle i niespodziewanie. Dziewczyna troszeczkę zatraciła się w świecie subskrypcji, followersów czy polubień. Jednocześnie zrzuciły się na nią problemy rodzinne i szkolne, a także miłosne. Gdy odnosi się sukces w jednej dziecinie to bardzo często pojawiają się kłopoty gdzie indziej. Przekonała się o tym Tash - bohaterka książki "Milion odsłon Tash". Jedno jest pewne Natasha będzie musiała ogarnąć wiele spraw naraz, a to nie będzie proste. 


"Milion odsłon Tash" przede wszystkim jest lekką powieścią dla młodzieży, która ma dać chwilkę przyjemności i wytchnienia. Pokazuje nam drogę bohaterki do popularności w internecie oraz przestrzega o wszelkich jej konsekwencjach. Jest napisana lekko, przyjemnie, z humorem - co ułatwia czytanie książki. Dzięki temu można z łatwością przeczytać ją w bardzo szybkim tempie, a jednocześnie zdążyć polubić bohaterów. W postaciach z tej książki, a przede wszystkim w Tash możemy odnaleźć samych siebie. Jeśli jesteś tutaj, czytasz tą recenzję to oznacza, że książki nie są Ci obce - podobnie jak Tash. Jeśli tworzysz filmiki na YouTube lub posty na blogu i udostępniasz je w innych mediach - jesteś podobna/ny do Tash. Pod wieloma względami nasze życie wygląda jak życie głównej bohaterki. Dzięki temu łatwo było mi wciągnąć się w fabułę "Milion odsłon Tash" i mam nadzieję, że Wam również się spodoba. 


"Milion odsłon Tash" polecam przede wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej. Jest to idealna książka na wakacje lub weekend - taka, którą łatwo przeczytać w jeden dzień. Polecam! Wydawca - Wydawnictwo Otwarte ( Moondrive ) 
Data Wydania - 16.08.2017 
Liczba stron - 


Za egz. książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Otwarte.

1 komentarz:

  1. Z racji, że są wakacje a ja nie mam co robić, przeczytam! Zapowiada się ciekawie, bardzo podoba mi się tematyka, która dotyczy tak naprawdę każdego z nas

    Buziaki ♥
    https://sleepwithbook.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń