wtorek, 31 marca 2020

Ocalało tylko serca - Klaudia Bianek

"OCALAŁO TYLKO SERCE" - Klaudia Bianek Klara to dziewczyna potrafiąca zauroczyć niejednego chłopaka: bystra, piękna, niebojąca się czerpać z życia garściami, a jednocześnie bardzo niepewna siebie. Jest zagubiona i stoi na życiowym rozdrożu, zastanawiając się, czy prawdziwa miłość istnieje i czy kiedykolwiek uda jej się odnaleźć prawdziwe uczucie. Niespodziewanie spotyka kogoś, kto wywróci cały jej świat do góry nogami.


Aleksander jest prawdziwym bohaterem, który ocalił niejedno życie, przy okazji narażając swoje własne. Uważany za tajemniczego i aroganckiego, ukrywa przed wszystkimi swoją historię, nie mając nadziei na lepsze jutro. Nie spodziewa się, że na świecie jest jeszcze ktoś, kto może pokochać go takim jakim jest. Każdej nocy zadaje sobie pytanie: czy było warto? I doskonale wie, że tak.

- opis Wydawcy 


"Ocalało tylko serce" jest moim drugim spotkaniem z twórczością autorki. Po raz pierwszy zetknęłam się z piórem Klaudii Bianek przy lekturze powieści "Jedyne takie miejsce". Wiem, że ostatnio autorka wydała także dwie inne książki  - mam nadzieję, że kiedyś po nie sięgnę. Na ten moment za mną pozycja najnowsza czyli "Ocalało tylko serce". 

Głównymi bohaterami w "Ocalało tylko serce" są Klara i Aleksander. Dziewczyna jest młodą i bardzo ambitną studentką, mieszka z lekko dziwną współlokatorką i ma dość nietypową relację ze swoim 'niby chłopakiem'. Jak już możecie się domyślić Klara jest osobą z jednej strony bardzo wartościową, a z drugiej nie zawsze widzi siebie tak jak inni ją spostrzegają. Dzięki tej wrodzone niepewności i nutki dziewczęcość jest w stanie zauroczyć niejednego chłopaka. Jeśli zastanawiacie się czy skądś nie znacie Klary to tak macie rację. Dziewczynę mogliśmy poznać w poprzedniej książce Klaudii Bianek - "Jedyne takie miejsce". Klara to dziewczyna, z którą przelotnie spotykał się Alan - bohater poprzedniej powieści. Na kartach "Ocalało tylko serce" spotkamy także Lenę oraz jej synka, których też możecie kojarzyć jeśli czytaliście debiut autorki. Powiem szczerze, że mnie to odrobinę zaskoczyło, ponieważ nie przypuszczałam, że te dwie książki będą się o siebie zazębiać. Oczywiście możemy spokojnie przeczytać "Ocalało tylko serce" bez znajomości treści "Jedynego takiego miejsca". Jeśli będziecie czytali je w tej kolejności jak miały premierę to myślę, że będziecie pozytywnie zaskoczeni, ale nie jest to konieczne. 

Drugim bohaterem książki "Ocalało tylko serce" jest Aleksander. Mężczyzna jest kilka lat starszy od Klary, ma za sobą dość traumatyczne przeżycia - nie tylko zdrowotne, ale także te związane z życiem osobistym. Nie będzie to zaskoczenie, że Klara i Aleksander spotkają się i coś między nimi zacznie się dziać. Niewinna kolacja z rodzicami sprawi, że oboje spotkają na swojej drodze kogoś, kto być może odmieni ich życie i ich stosunek do miłości. 

"Ocalało tylko serce" to książka, którą bardzo dobrze mi się czytało. Rozdziały pisane są naprzemiennie przez Klarę i Aleksandra, a więc możemy poznać dogłębniej bohaterów. Książka ma krótkie rozdziały i dużo światła na stronie. Wszystko to sprawia, że "Ocalało tylko serce" czyta się bardzo szybko, a dzięki stylowi autorki - również bardzo przyjemnie. Niemniej jednak nie jest to pozycja bardzo górnolotna. Jest fajnie napisana, ale fabuła nie jest niczym odkrywczym - takie schematy powtarzają się w wielu pozycjach. Druga rzecz to to, że książka mnie nie zaskoczyła na spokojnie wszystkiego po kolei domyślałam się, także zakończenia. Nie twierdzę, że jest to minus tej pozycji, ale dla mnie nie było w niej tego czegoś, tej nutki zaciekawienia. Jeśli już to mam wrażenie, że "Ocalało tylko serce" jest dobrą książką na tzw. 'odmóżdżenie' - czyta się szybko i przyjemnie, bohaterów można polubić no i spędzić kilka chwil na totalnym relaksie nawet nie myśląc o tym co się czyta. 

Najnowsza książka Klaudii Bianek to fajny wybór dla osób, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem "na dużą skalę" lub po prostu szukają lektury lekkiej i niezobowiązującej. Myślę, że tymi słowami najlepiej określić "Ocalało tylko serce". 


Wydawca - Wydawnictwo We need YA 
Data wydania - 25.03.2020
Liczba stron - 384

Za egz. książki bardzo dziękuje Wydawnictwu We Need YA! 

Zapraszam Was na mój profil na Instagramie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza